Butik Sabun Yapıyoruuzzz :)

Dönem dönem kendimi ilgimi çekecek, keyifle katılacağım kurslarla ödüllendiririm. Butik sabun kursu da bunlardan biriydi. Grupanya'da dikkatimi çekmişti. Kuponumu hem eğitmenin hem de benim müsait olduğumuz ortak zamana 01.Şubat'ta 14:00'a rezervasyonumu yaparak kullandım. Kurs Şişli Gutava Atölye'deydi. Şanslı bir katılımcıydım; 3 kişi olmamız gerekirken diğer katılımcılar randevularını değiştirmiş Tuğçe Hn. sadece bana eğitim verdi :)

İşlem Başlıyor :)
Sabırsızlıkla derse başladım. Önce baz sabunu  minik parçalara ayırıp behere koyduk ve mikrodalgada erittik. Sonrasında içine ölçüsüne göre 2 tatlı kaşığı su, yaptığımız objeye göre belirlediğimiz boya ve esans ekleyip, malzemeler bütünleşinceye kadar karıştırdık. Kalıplarımıza boşalttık. Üzerinlerinde hava kabarcıkları oluştu, onlara da uzaktan kolonya püskürttük ve kaybolmalarını sağladık. Yaklaşık 30 dk.a bekledik ve harika sabunlar elde ettik.

Çeşitli Kalıplar ..

Tüm malzemeler Gutava Atölye tarafından temin ediliyor. Sonrasında bu konuda ki bilgi ve becerinizi evinizde de devam ettirmek  isterseniz malzemeleri (kalıp, baz sabun, esans, boya, beher gibi) de kendilerinden satın alabilirsiniz. 

Benim favorim baykuş, koyun ve melek kanadında mışıl mışıl uyuyan nü bebek. Siz de bu kursa katılıp kendi favorilerinizi tesbit edebilirsiniz ;)

Eserlerim :)

Ayrıca Gutava'da cup cake kursu da veriliyor. Siz sabun kursundayken yan sınıftan gelen mis gibi kek kokuları davetkar olacak.  Ben bu konuda da şanslıydım. Hocalarının süslediği iki güzel cup cake ve çayı hoş sohbetlerinin eşliğinde afiyetle bitirdim :)

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Mehtapcım, harikasın tek kelimiyle çok güzel konular buluyor içimizi açıyorsun. Eline sağlık çok güzel olmuş....
Ayfer

Mehtap Uşun dedi ki...

Ayferciğim çok teşekkürler. Ne mutlu bana ..

Yorum Gönder